EXKLUZIVNÍ PŘEDPREMIÉRA FOTBALOVÉ HYMNY PRO EURO 2024

EXKLUZIVNÍ PŘEDPREMIÉRA FOTBALOVÉ HYMNY PRO EURO 2024

Přinášíme Vám jako první v republice exkluzivně nový hit nahraný pro nadcházející Mistrovství Evropy ve fotbale, které začíná už 14. června v sousedním Německu. Na písni se kromě bývalých reprezentantů z Nadace fotbalových internacionálů podílela také pestrá skupina muzikantů a herců. Celá píseň má i charitativní přesah, jelikož se budou dražit fotbalové dresy, podepsané při natáčení videoklipu a výtěžek z dražby půjde na projekt Dortem proti rakovině, který pomáhá onkologicky nemocným dětem po celé ČR.

Evropský fotbalový šampionát začíná netradičně už po třech letech znovu plnit titulní stránky novin a časopisů od Portugalska po Turecko. EURO letos hostí náš soused Německo a i když šampionát začíná až příští pátek, už teď vychází fanouškovská fotbalová hymna za účasti bývalých vícemistrů z EURA 1996, spousty známých muzikantů a herců.

Eduard Rovenský z kapely Highland spolu s Václavem Tichým z Nadace fotbalových internacionálů, Jirkou Zahradníkem z projektu Dortem proti rakovině a Petrem Urbánkem, dali dohromady zajímavou směsici fotbalistů, hudebníků a herců, kteří právě teď vypouští do světa svůj nový videoklip na podporu České fotbalové reprezentace, jenž si v kvalifikačním boji vykopala účast na letošním EURU.

Z fotbalových internacionálů neodmítly pozvání legendy jako Tomáš Skuhravý, Horst Siegl, Ladislav Vízek, Michal Horňák, Václav Němeček, Martin Frýdek nebo nezapomenutelný fotbalový arbitr Pavlín Jirků. Mezi muzikanty, kteří v rámci natáčení s bývalovou fotbalovou reprezentací sehráli přátelské utkání, nechybí Jakub Smolík, kluci z kapely O5 a Radeček, Civilní Obrana, KluciZND, Zputnik nebo dvojnásobní nositelé ceny Anděl – Pio Squad.

files/Fotky ke článkům/Vášeň/.big/5C0A8878.jpg

Snímek z natáčení videoklipu, foto: Martin Pištěk

O režii a kameru, stejně jako o střih a část scénáře, se postaral videomaker Zbyněk Lola, který na kameře postupně zachytil kromě fotbalového utkání na stadionu SK Dolní Chabry i improvizované nahrávací studio z jedné fotbalové šatny v Dolních Chabrech, domově Vladimíra Šmicra nebo třeba scény s fanoušky na fotbalovém stadioně FC Vysočina v Jihlavě.

Kořením videoklipu jsou krásné herečky Barbora Mottlová, Karolína Krézlová a Kateřina Bláhová, které dodávají klipu emoce a uměleckou stránku věci.

„Byl to ohromný zážitek spolupracovat s takto různorodou skupinou kamarádů, kolegů a dětských hrdinů, kterými bezpochyby fotbalové legendy typu Horsta Siegla nebo Tomáše Skuhravého bezesporu pro mne, i spoustu dalších, kluci jsou,“ říká k natáčení klipu jeden z organizátorů Eda Rovenský.

files/Fotky ke článkům/Vášeň/.big/5C0A8514.jpg

Fotka z natáčení videoklipu, foto: Martin Pištěk


„Chtěli jsme udělat fanouškovské video, které po mistrovství světa v hokeji konaném v České republice, zase vrátí pozornost na chvíli k fotbalu. To jsme ale ještě nevěděli, že skvělý národní hokejový tým vyhraje zlato a národ bude žít hokejem ještě týdny po konci šampionátu. Díky Vaškovi Tichému a Petrovi Urbánkovi, kteří nám pomohli dát dohromady neskutečnou partu lidí a Zbyňovi Lolovi, který natočil skvělý videoklip, věřím, že všichni ti, kteří ještě slaví titul mistrů světa, teď začnou očekávat start EURO 2024 a budou znovu fandit, tentokrát fotbalovému nároďáku. Snad z šampionátu v Německu přiveze obdobně úžasný výsledek, jako vybojovali naši hokejisti v Praze,“ doufá Rovenský.

Fotbalová hymna má navíc zajímavý přesah, kdy dva originální dresy reprezentace věnované Nadací fotbalových internacionálu a jedna replika, byly při natáčení podepsány účastníky videoklipu a půjdou ještě před EUREM do dražby ve prospěch projektu Dortem proti rakovině (DPR), který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Bližší informace o samotné dražbě dresů najdete už brzy na facebookových stránkách DPR.

To, jak dražba či šampionát dopadne, nevíme, ale jak dopadlo utkání fotbalistů proti muzikantům můžete už teď vidět v klipu k nové fotbalové hymně. Je to totiž Vášeň!

EURO

Témata