Pop

 • POLETÍME?: Zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi
  POLETÍME?: Zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi
  Kvalitní věci vyžadují čas a vyplatí se na ně chvíli počkat. V případě ostřílené kapely Poletíme? trvalo čekání šest let. Právě tolik času uplynulo od vydání poslední řadovky Chce to hit!, na kterou teď osmičlenná banda okolo výtvarníka Rudolfa Brančovského navazuje novinkou Hvězdy těžký to maj. Tolik typická energie i originální poetika zůstávají, celkový zvuk kapely však doznal jistých změn.
 • Ewa Farna bude předskokanem na dvou blížících se koncertech Eda Sheerana v Hradci Králové
  Ewa Farna bude předskokanem na dvou blížících se koncertech Eda Sheerana v Hradci Králové
  Spojení, které slibuje jedinečný zážitek a kvalitní hudební vystoupení. Tak mohou být definovány dva koncerty světové megastar Eda Sheerana 27. a 28. července, které na unikátním kruhovém pódiu zahájí Ewa Farna.
 • Popová hvězda Anastacia vystoupí v pražském O2 Universum
  Popová hvězda Anastacia vystoupí v pražském O2 Universum
  Popová ikona Anastacia dnes oznámila velké evropské turné na rok 2025, na kterém představí koncertní turné "Not That Kind". Toto turné se uskuteční u příle- žitosti 25 let od vydání Anastaciina debutového studiového alba, které vyšlo v roce 2000.
 • Legendární popová ikona Cyndi Lauper míří do Prahy!
  Legendární popová ikona Cyndi Lauper míří do Prahy!
  LEGENDÁRNÍ POPOVÁ IKONA CYNDI LAUPER MÍŘÍ DO PRAHY! NENECHTE SI UJÍT JEDINEČNÉ VYSTOU- PENÍ PLNÉ HITŮ JAKO GIRL JUST WANT TO HAVE FUN, TIME AFTER TIME A MNOHO DALŠÍCH, KTERÉ SE JIŽ NEBUDE OPAKOVAT.
 • Divokej Bill: I přes nepříznivé počasí odehrál fantastický koncert!
  Divokej Bill: I přes nepříznivé počasí odehrál fantastický koncert!
  Kapela v rámci svého čerstvě zahájeného turné zavítala do České Lípy. S ní přijely i dvě skvělé předkapely Mother's Angels a Sticx. Koncerty obou předkapel proběhly za velkých dešťových přeháněk, i přesto posluchače děšť neodradil a nadále si užívali dobré hudby. 
 • PRIESSNITZ: magie Hexe po 30 letech opět ožívá
  PRIESSNITZ: magie Hexe po 30 letech opět ožívá
  Devadesátá léta 20. století – v tuzemsku doba čerstvě nabyté svobody, doba (nejen v muzice) divoká, uvolněná a ve vzpomínkách bezprostředních účastníků nezřídka zahalená mlhou hustou jako v temných jesenických lesích. Právě z nich se na přelomu 80. a 90. let vynořili Priessnitz. Jedna z nejosobitějších českých kapel okolo Jaromíra Švejdíka a Petra Kružíka, momentálně již několik let hibernující, se zcela po právu těší přízvisku kultovní. A totéž platí i v případě všech řadových alb. Třetí v pořadí pojmenované Hexe vyšlo před rovnými třiceti lety a dosud bylo prakticky nesehnatelné. Nyní to mění speciální výroční reedice, jež vrací Hexe znovu do oběhu v novém remasteru nejen na CD, ale také vůbec poprvé na „heavy“ LP a digitálně!
 • Sarah Kinsley poprvé v Praze: Krásné popové písničky z jiného světa
  Sarah Kinsley poprvé v Praze: Krásné popové písničky z jiného světa
  Prorazila pár let nazpět díky EP TheKing - křehká, osobní a svobodomyslná popová nahrávka nezapřela vliv Lorde. Americká hudebnice Sarah Kinsley vzdoruje nejen žánrům, ale i času.
 • Štěpán Urban: novou éru ohlašuje singlem High
  Štěpán Urban: novou éru ohlašuje singlem High
  Štěpán Urban, talentovaný zpěvák, kytarista a songwriter, kterého si mnozí pamatují jako finalistu Superstar z roku 2015, přichází s novou kapitolou své tvorby. Ta hravě odhazuje právě nálepku “toho, co byl v Superstar” a jde mnohem dál. Opírá se při tom o poctivou a osobitou vlastní tvorbu v češtině. Křehký, ale zároveň bytostně popový singl “High” je toho dokonalým příkladem. Předznamenává připravované album, které vyjde na podzim 2024 pod labelem Tranzistor.
 • NEMO: BREAK THE CODE EUROPE TOUR 2025
  NEMO: BREAK THE CODE EUROPE TOUR 2025
  Švýcarští Nemo, kteří vyhrálx letošní Eurovision Song Contest se představí svým fanouškům v pražském klubu Roxy v rámci svého prvního evropského turné. "Jsme nadšeni, že na jaře příštího roku budeme hrát na našem vůbec prvním evropském turné. Sledovat tuto komunitu, jak se díky naší hudbě sbližuje, je jedna z nejkrásnějších věcí, které jsme mohli být svědky, a nemůžeme se dočkat, až se se všemi setkáme."
 • Známe výsledky předávání 19. výročních cen OSA za rok 2023
  Známe výsledky předávání 19. výročních cen OSA za rok 2023
  Výroční ceny OSA za rok 2023 byly předány a my byli u toho! Dozvěděli jsme se, kdo byl nejúspěšnějším hudebním skladatelem a textařem v oblasti popové i vážné hudby. Zjistili jsme, kdo se nejvíce prosadil v zahraničí, a který nakladatel na tom byl v Čechách v roce 2023 nejlépe. Sošku si odnesl mimo jiné autor skladby, která byla v loňském roce nejposlouchanější. Známe autora a jeho skladbu, který se v letošním ročníku zapsal do historie Zlatého fondu OSA, ale také autora který se nejvíce prosadil o propagaci a šíření české hudby v zahraničí.  
 • Zahájení letní festivalové sezóny 2024
  Zahájení letní festivalové sezóny 2024
  V Hlinsku se konal 22. ročník festivalu "Léto s Rychtářem" Amfiteátr pivovaru navštívilo spoustu známých kapel...
 • Ota Petřina: Super-robot & Pečeť
  Ota Petřina: Super-robot & Pečeť
  Letošní nedožité pětasedmdesátiny muzikanta Oty Petřiny připomíná vinylová reedice obou jeho výjimečných sólo alb. Nadčasové a v mnohém (nejen na zdejší poměry) unikátní nahrávky Super-robot a Pečeť vycházejí coby 2LP v novém remasteru a atraktivním balení s kompletem textů.