Česko

 • Valtice: Pozvolný nástup, bouřlivé finále
  Valtice: Pozvolný nástup, bouřlivé finále
  Krásné prostředí na náměstí ve Valticích lákalo na megakoncert kapely Highland. Kapela připravovala akci ve spolupráci s agenturou FD production a přizvala na festival své hudební přátele.
 • Kapela Hanz's Fvckers jde stále kupředu, prozradil frontman Johny J. Sorum, akutálně s původním basákem Honzou Vaníčkem!
  Kapela Hanz's Fvckers jde stále kupředu, prozradil frontman Johny J. Sorum, akutálně s původním basákem Honzou Vaníčkem!
  Johnny Jay Sorum z kapely Hanz's Fvckers nám odpověděl na několik otázek. Například zmínil, jaké proběhly změny v kapele v poslední době, s kým hrají koncerty, kde v nejbližší době hrají, nebo proč zrovna on sám dělá muziku. A spoustu dalších... 
 • POLETÍME?: Zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi
  POLETÍME?: Zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi
  Kvalitní věci vyžadují čas a vyplatí se na ně chvíli počkat. V případě ostřílené kapely Poletíme? trvalo čekání šest let. Právě tolik času uplynulo od vydání poslední řadovky Chce to hit!, na kterou teď osmičlenná banda okolo výtvarníka Rudolfa Brančovského navazuje novinkou Hvězdy těžký to maj. Tolik typická energie i originální poetika zůstávají, celkový zvuk kapely však doznal jistých změn.
 • Reverend Killjoy ve svém prvním klipu přináší ozvěny Ameriky.
  Reverend Killjoy ve svém prvním klipu přináší ozvěny Ameriky.
  Brněnská kapela Reverend Killjoy vypouští do světa svůj první videoklip jako předzvěst alba, které vyjde na začátku příštího roku. Klip k písni “Train Heist”, nahrané ve Studiu Indies v Brně, kapela natočila ve spolupráci s Prokopem Slezákem.
 • NASTY RATZ vydávají novou píseň "Sick & Twisted"
  NASTY RATZ vydávají novou píseň "Sick & Twisted"
  Česká glam metalová kapela NASTY RATZ s hrdostí oznamuje vydání své nejnovější písně s názvem "Sick & Twisted". Tato energická skladba vznikla ve spolupráci s několika významnými hudebními osobnostmi a přináší nový zvuk, který jistě potěší fanoušky kapely i nové posluchače.
 • Baví mě bicí a stage design, říká Vašek Nytra Vidlička z kapely Pavla Callty
  Baví mě bicí a stage design, říká Vašek Nytra Vidlička z kapely Pavla Callty
  Baví mě bicí a stage design, říká Vašek Nytra Vidlička z kapely Pavla Callty
 • Koho snídal kanibal, nový klip kapely Zputnik
  Koho snídal kanibal, nový klip kapely Zputnik
  Technometalagropunková kapela vypouští do světa nový videoklip pod taktovkou režiséra Martina Müllera.
 • Divokej Bill: I přes nepříznivé počasí odehrál fantastický koncert!
  Divokej Bill: I přes nepříznivé počasí odehrál fantastický koncert!
  Kapela v rámci svého čerstvě zahájeného turné zavítala do České Lípy. S ní přijely i dvě skvělé předkapely Mother's Angels a Sticx. Koncerty obou předkapel proběhly za velkých dešťových přeháněk, i přesto posluchače děšť neodradil a nadále si užívali dobré hudby. 
 • PRIESSNITZ: magie Hexe po 30 letech opět ožívá
  PRIESSNITZ: magie Hexe po 30 letech opět ožívá
  Devadesátá léta 20. století – v tuzemsku doba čerstvě nabyté svobody, doba (nejen v muzice) divoká, uvolněná a ve vzpomínkách bezprostředních účastníků nezřídka zahalená mlhou hustou jako v temných jesenických lesích. Právě z nich se na přelomu 80. a 90. let vynořili Priessnitz. Jedna z nejosobitějších českých kapel okolo Jaromíra Švejdíka a Petra Kružíka, momentálně již několik let hibernující, se zcela po právu těší přízvisku kultovní. A totéž platí i v případě všech řadových alb. Třetí v pořadí pojmenované Hexe vyšlo před rovnými třiceti lety a dosud bylo prakticky nesehnatelné. Nyní to mění speciální výroční reedice, jež vrací Hexe znovu do oběhu v novém remasteru nejen na CD, ale také vůbec poprvé na „heavy“ LP a digitálně!
 • Štěpán Urban: novou éru ohlašuje singlem High
  Štěpán Urban: novou éru ohlašuje singlem High
  Štěpán Urban, talentovaný zpěvák, kytarista a songwriter, kterého si mnozí pamatují jako finalistu Superstar z roku 2015, přichází s novou kapitolou své tvorby. Ta hravě odhazuje právě nálepku “toho, co byl v Superstar” a jde mnohem dál. Opírá se při tom o poctivou a osobitou vlastní tvorbu v češtině. Křehký, ale zároveň bytostně popový singl “High” je toho dokonalým příkladem. Předznamenává připravované album, které vyjde na podzim 2024 pod labelem Tranzistor.
 • CLARINET FACTORY: Větší svoboda i vzájemné napojení
  CLARINET FACTORY: Větší svoboda i vzájemné napojení
  Letošní 30. výročí existence slaví Clarinet Factory mimo jiné novou řadovou nahrávkou Towers. V pořadí šesté studiové album opět zaujme originalitou, nápaditostí i radostí z objevování a posouvání hranic žánrů i zvuku, což mimo jiné vyzdvihují i dosud publikované recenze. Novinku, která vyšla kromě digitálních formátů jako 2LP a Clarinet Factory, kapela společně s hosty pokřtí 11. září v pražské Městské knihovně.
 • Exkluzivní pohled do zákulisí: KluciZND natáčeli videoklip k singlu ROCKSTAR
  Exkluzivní pohled do zákulisí: KluciZND natáčeli videoklip k singlu ROCKSTAR
  KluciZND, tak si říká mladá kapela z Kutné Hory, která se žánrově pohybuje na pomezí pop-punku, rapu a popu, ale nebojí se experimentovat ani s jinými hudebními styly. Brzy se se svými fanoušky podělí o novinku ROCKSTAR, ke které v prvních červnových dnech natáčela videoklip.