Marcela Doubková

Marcela Doubková

Šéfredaktor

Šéfredaktor PROMUZIKU.cz a měsíčníku EXIT162, divadelní pedagog, moderátorka a textařka.

Šéfredaktor měsíčníku EXIT162, divadelní pedagog, moderátorka a textařka, která ve volném čase zapisuje hudební postřehy a posílá je touto formou zase dál.

 • Valtice: Pozvolný nástup, bouřlivé finále
  Valtice: Pozvolný nástup, bouřlivé finále
  Krásné prostředí na náměstí ve Valticích lákalo na megakoncert kapely Highland. Kapela připravovala akci ve spolupráci s agenturou FD production a přizvala na festival své hudební přátele.
 • POLETÍME?: Zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi
  POLETÍME?: Zpívají o lásce, umělé inteligenci i kastrovaném pejskovi
  Kvalitní věci vyžadují čas a vyplatí se na ně chvíli počkat. V případě ostřílené kapely Poletíme? trvalo čekání šest let. Právě tolik času uplynulo od vydání poslední řadovky Chce to hit!, na kterou teď osmičlenná banda okolo výtvarníka Rudolfa Brančovského navazuje novinkou Hvězdy těžký to maj. Tolik typická energie i originální poetika zůstávají, celkový zvuk kapely však doznal jistých změn.
 • PRIESSNITZ: magie Hexe po 30 letech opět ožívá
  PRIESSNITZ: magie Hexe po 30 letech opět ožívá
  Devadesátá léta 20. století – v tuzemsku doba čerstvě nabyté svobody, doba (nejen v muzice) divoká, uvolněná a ve vzpomínkách bezprostředních účastníků nezřídka zahalená mlhou hustou jako v temných jesenických lesích. Právě z nich se na přelomu 80. a 90. let vynořili Priessnitz. Jedna z nejosobitějších českých kapel okolo Jaromíra Švejdíka a Petra Kružíka, momentálně již několik let hibernující, se zcela po právu těší přízvisku kultovní. A totéž platí i v případě všech řadových alb. Třetí v pořadí pojmenované Hexe vyšlo před rovnými třiceti lety a dosud bylo prakticky nesehnatelné. Nyní to mění speciální výroční reedice, jež vrací Hexe znovu do oběhu v novém remasteru nejen na CD, ale také vůbec poprvé na „heavy“ LP a digitálně!
 • Sarah Kinsley poprvé v Praze: Krásné popové písničky z jiného světa
  Sarah Kinsley poprvé v Praze: Krásné popové písničky z jiného světa
  Prorazila pár let nazpět díky EP TheKing - křehká, osobní a svobodomyslná popová nahrávka nezapřela vliv Lorde. Americká hudebnice Sarah Kinsley vzdoruje nejen žánrům, ale i času.
 • Štěpán Urban: novou éru ohlašuje singlem High
  Štěpán Urban: novou éru ohlašuje singlem High
  Štěpán Urban, talentovaný zpěvák, kytarista a songwriter, kterého si mnozí pamatují jako finalistu Superstar z roku 2015, přichází s novou kapitolou své tvorby. Ta hravě odhazuje právě nálepku “toho, co byl v Superstar” a jde mnohem dál. Opírá se při tom o poctivou a osobitou vlastní tvorbu v češtině. Křehký, ale zároveň bytostně popový singl “High” je toho dokonalým příkladem. Předznamenává připravované album, které vyjde na podzim 2024 pod labelem Tranzistor.
 • NEMO: BREAK THE CODE EUROPE TOUR 2025
  NEMO: BREAK THE CODE EUROPE TOUR 2025
  Švýcarští Nemo, kteří vyhrálx letošní Eurovision Song Contest se představí svým fanouškům v pražském klubu Roxy v rámci svého prvního evropského turné. "Jsme nadšeni, že na jaře příštího roku budeme hrát na našem vůbec prvním evropském turné. Sledovat tuto komunitu, jak se díky naší hudbě sbližuje, je jedna z nejkrásnějších věcí, které jsme mohli být svědky, a nemůžeme se dočkat, až se se všemi setkáme."
 • CLARINET FACTORY: Větší svoboda i vzájemné napojení
  CLARINET FACTORY: Větší svoboda i vzájemné napojení
  Letošní 30. výročí existence slaví Clarinet Factory mimo jiné novou řadovou nahrávkou Towers. V pořadí šesté studiové album opět zaujme originalitou, nápaditostí i radostí z objevování a posouvání hranic žánrů i zvuku, což mimo jiné vyzdvihují i dosud publikované recenze. Novinku, která vyšla kromě digitálních formátů jako 2LP a Clarinet Factory, kapela společně s hosty pokřtí 11. září v pražské Městské knihovně.
 • Ota Petřina: Super-robot & Pečeť
  Ota Petřina: Super-robot & Pečeť
  Letošní nedožité pětasedmdesátiny muzikanta Oty Petřiny připomíná vinylová reedice obou jeho výjimečných sólo alb. Nadčasové a v mnohém (nejen na zdejší poměry) unikátní nahrávky Super-robot a Pečeť vycházejí coby 2LP v novém remasteru a atraktivním balení s kompletem textů.
 • TATA BOJS: Jak to bylo s Tata Bojs?
  TATA BOJS: Jak to bylo s Tata Bojs?
  Držitel čtyř Českých lvů, režisér a scenárista Marek Najbrt, dokončil celovečerní dokument o legendární pražské rockové kapele Tata Bojs. Film nazvaný tata_bojs.doc originálně nahlíží do historie skupiny, jež loni oslavila 35 let existence, a hlouběji přibližuje její klíčové osobnosti Milana Caise a Mardošu, kteří populární „Tatáče“ už ve svých čtrnácti letech na hanspaulské základní škole založili.
 • Troye Sivan: Svojí hudbou dodává nezaměnitelnou energii
  Troye Sivan: Svojí hudbou dodává nezaměnitelnou energii
  Australský zpěvák, skladatel a herec Troye Sivan navštíví Česko. V rámci svého světového turné "Something to give each other" vystoupí v pražstké Sportovní hale Fortuna už 9. června. Jeho show by měla doplnit londýnská DJka a drag queen Jodie Harsh.
 • Vlasta Zahrádka: Nečekaně a náhle v hudebním nebi
  Vlasta Zahrádka: Nečekaně a náhle v hudebním nebi
  Zemřel jeden z nejlepších třebíčských hudebníků Vlasta Zahrádka. V poslední době hrál zejména ve své formaci ZaHraDa, úzce je ale spjat zejména s legendární třebíčskou kapelou Carmen. Ta připravovala další z tradičních koncertů ve Výčapech.
 • Zuzana Smatanová: Singl "Živá voda" vrací do života
  Zuzana Smatanová: Singl "Živá voda" vrací do života
  Zuzana Smatanová je už několik let nejpopulárnější zpěvačkou Slovenska a svoji silnou fanouškovskou základnu má i u nás. Aktuálně  má premiéru její nový singl Živá voda. Posluchače píseň okouzlí zpracováním tématu. Je citlivou výpovědí a téma přeceňování vlastních sil je v ní zpracováno s jemností a lehkostí.