Neřízená střela a excentrický zpěvák Oliver Tree odehrál svůj pražský koncert

Neřízená střela a excentrický zpěvák Oliver Tree odehrál svůj pražský koncert

Zpěvák, producent, scenárista, režisér a performer Oliver Tree odehrál svou českou premiéru v Ledárnách Braník. Zpěvák se může se pochlubit miliony globálních streamů, zhlédnutí na YouTube a více než 14,6 miliony sledujícími na TikToku.

Krátce po 20. hodině zahájil Oliver svůj první český koncert pod širým nebem a to rovnou v krásném arélu Ledáren Braník. Jeho první slova popisovala, jak mu Praha chyběla. První song tedy nemohl být jiný než Miss You, který hned všechny fanoušky donutil skákat a zpívat společně s Oliverem. Oliverovi předskakovala česká superfolková skupina Lufťáci. Superskupina, kterou tvoří přední čeští hudebníci, producenti a songvrateři, hraje především klasické trampské a country písničky. Návštěvníci areálu Ledáren si tedy příjemné prostředí mohli zpříjemnit nejen dobrým jídlem a pitím ale také zajímavou hudbou v podání právě kapely Lufťáci

Oliver Tree je rodák z kalifornského Santa Cruz, se posledních 10 let objevoval jako vzdělanec v mnoha různých projektech a iteracích. Jakkoli může být jeden umělec předvídatelný, zdá se, že nikdo nedokáže odhadnout, co provede Oliver Tree příště. Nebojí se vás rozesmát, rozplakat, evokovat ty nejhlubší myšlenky, nebo vyvolat naprosto nepříjemné pocity po dobu čtyřminutového videoklipu. Je na cestě k vytvoření vlastního plánu balení a marketingu popkultury v době internetu. Tree je všestranný v každém slova smyslu. Ve své hudbě zkoumá nejen všechny druhy zábavy, ale také všechny žánry. Škatulka, do které sám sebe zařazuje, je neomezená a žádné hranice ho nemohou zastavit. Oliver Tree vybudoval multimediální projekt, jehož cílem je zpochybnit lidský pohled na to, co je umění, a ani v nejmenším ho nezajímá, co na to kdo říká!

Oliver zkoumá průsečík, kde se zvukově setkává pop a alternativa, a elegantně se pohybuje v místech, kde se vizuálně střetává umění a zábava. Od komedie přes akční sporty, zesměšňující televizní reality show až po wrestling v živých vystoupeních - svět Olivera Tree se zkrátka nepodobá žádnému jinému, který tu byl před ním.

Prague Summer Festival pořádá agentura Ameba Production, která stojí za festivaly Rock for People, Kefír, showcase festivalem a konferencí Prague Music Week či klubovými a halovými koncerty Rock for People Concerts.

Témata

Lukáš Zima

Lukáš Zima

Fotograf a redaktor

Hlavní fotograf a redaktor PROMUZIKU.cz zaměřující se převážně na dokumentování koncertů a backstage. 

Přečtěte si také