Tajuplná, ale nad věcí: Okay Kaya v Praze

Tajuplná, ale nad věcí: Okay Kaya v Praze

Okay Kaya, 19. 10. 24, Café V lese – Praha

Okay Kaya je umělkyní na vrcholu svého mysteriózního ambivalentního písničkářství. Zamlžené texty a tajuplnou náladu přináší do každé své písně. V Praze jsme ji mohli zastihnout na společném koncertu s King Krulem, teď se vrací na první samostatné vystoupení, a s sebou přiveze i chystané čtvrté album Oh My God – that’s so me. 


V Café V lese vystoupí norsko-americká altpopová hudebnice 19. října 2024. Vstupenky (490 korun) budou v prodeji od 1. července na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

 

Už svým debutem Both (2018) zaujala hudební média. V té době měla za sebou spolupráci s King Krulem, později nahrávala také s Porches nebo L’Rain. Díky remixu skladby Believe i úspěšné druhé desce Watch This Liquid Pour Itself (2020) se Okay Kaya stala senzací alternativní scény. Trademarkem jejího skládání je nesoudit, nahlížet novou optikou třeba i na odpudivé věci a řídit se instinktem. Okay Kaya dokáže jako nikdo jiný zkoumat celou škálu lidských emocí a popisovat situace, které ostatní přehlíží.


Na Oh My God – that’s so me Okay Kaya znovu hledá krásu v každodenním rytmu. Aby našla klid, odstěhovala se na chladný norský ostrov, kde hledala novou inspiraci. Skrze své introvertství našla nové impulzy ve známých pocitech deja-vu i v pozorování okolní přírody. První singl The Groke je disko baladou o měnící se krajině kolem nás.

Témata

Lukáš Zima

Lukáš Zima

Fotograf a redaktor

Hlavní fotograf a redaktor PROMUZIKU.cz zaměřující se převážně na dokumentování koncertů a backstage. 

Přečtěte si také